Sobierajski


Idź do treści

Menu główne:


lspp2018


Letnia Szkoła Projektowania Pragmatycznego 2018.

Wszystkich chętnych do cięźkiej pracy w czasie wakacji, zapraszam do składania aplikacji.

Kryteria wejścia do programu Letniej Szkoły Projektowania Pragmatycznego 2018:

1. sprawna praca w przemysłowym programie CAD3D (Siemens NX, Catia, Solid Edge, Solid Works i podobne) - (proszę nie ściemniać, bo będzie test z modelowania brył na czas)
2. wypełnienie karty zgłoszeniowej - jest tutaj do pobrania: PDF - 40 kB
3. wiek - max 25 lat
4. wykształcenie dowolne.


Kryteria oceny pracy z karty zgłoszeniowej (pkt.2):
- sens powstania produktu - 20 pkt.
- potencjał rynkowy produktu - 20 pkt.
- technologiczność produktu - 20 pkt.
- ekonomia seryjnej produkcji produktu - 20 pkt.
- funkcjonalność i ergonomia produktu - 20 pkt.
Design zgłaszanego produktu nie będzie oceniany ponieważ wynika z pozostałych ocenianych parametrów.


W tym roku zostanie ufundowane stypendium (1,5 tys PLN/miesiąc) dla jednej(go) lub dwojga projektantów produktów przemysłowych. (to więcej niż stypendium doktoranckie na niejednej uczelni).

Praktykanci Letniej Szkoły Projektowania Pragmatycznego będą uczestniczyć w procesach projektowania komercyjnych produktów, robiąc własne alternatywne (równoległe) projekty wzornicze.
Pracujemy w pięknej okolicy, ok 30 km do Warszawy.
Dojazd 30 minut koleją.

Pracować będziemy na przygotowanych briefach i podkładach konstrukcyjnych, w standardach opisanych na stronie www.DefinicjeProjektowe.pl

W programie Letniej Szkoły Projektowania Pragmatycznego są przewidziane wizytacje linii technologicznych, modelarni CNC, ślusarni, oraz wizyty u producentów produktów rynkowych.

Podczas Letniej Szkoły Projektowania Pragmatycznego odbędą się szkolenia z zastosowania elementów kompozytowych w architekturze i wnętrzarstwie oraz z właściwości, technologii przetwórstwa i zastosowania tworzyw sztucznych dostępnych na rynku.

Będziemy się też szkolili z zarządzania procesem projektowym i ćwiczyli pisanie briefów, oraz biznes planów do procesów projektowo-wdrożeniowych, a także umiejętności posługiwania się kalkulatorem podczas pracy projektowej

Odbędą się też warsztaty z "archeologii produktu" - bedziemy rozbierać produkty na części i analizować technologie ich wytworzenia i oceniać dlaczego tak, a nie inaczej zostały zaprojektowane i wykonane. Archeologię produktu uzupełnimy o podstawy materiałoznawstwa.

W trakcie Letniej Szkoły Projektowania Pragmatycznego, uczestniczka lub uczestnik programu, wykona 3-4 projekty wzornicze związane z designem industrialnym, oraz kilka (ile da radę) projektów- konceptów produktów rynkowych związanych z wystrojem wnętrz, do tego szereg konceptów (wizualizacji) produktów z różnych branż.

Praca będzie bardzo intensywna.
Będziemy ćwiczyli szybkie projektowanie na czas, oraz projektowanie równoległe.

Podczas Letniej Szkoły Projektowania Pragmatycznego uczestnicy nabędą podstawową wiedzę o dostępnych technologiach, ekonomice procesu projektowo-wdrożeniowego, oraz planowaniu procesów projektowo-wdrożeniowych, a także o socjologicznych aspektach współpracy z klientem biznesowym.

Uwaga!
Materialne prawa autorskie opracowanych podczas Letniej Szkoły Projektowania Pragmatycznego projektów, będą przez dwa lata w wyłacznej dyspozycji fundatora stażu.
W przypadku komercjalizowania opracowanych podczas Letniej Szkoły Projektowania Pragmatycznego projektów, autorka(or) otrzyma odrębne wynagrodzenie za projekt wzorniczy. Wiele projektów z poprzednich edycji LSPP doczekało się komercjalizacji w przemysle.Uwaga!
Proszę nie przysyłać portfolio bo nikt go nie przejrzy - oceniane będą wyłącznie projekty z karty zgłoszeniowej.
Objętość pliku nie może być większa niż 1,5 MB.
Pliki o wiekszej objetości nie będą otwierane.

Do konkursu można zgłosić tylko jeden (swój najlepszy) projekt.


Zapraszam do składania aplikacji do godziny 24:00 w dniu 15 czerwca 2018.
Odpowiem tylko na zgłoszenia, które uzyskają powyżej 75 punktów w ocenie kwalifikacyjnej.


Serdeczności

Zdzisław Sobierajski

Powrót do treści | Wróć do menu głównego